Demir Beton.Com'a hoşgeldiniz..! Demir Beton E-Mail

Beton Silme ve Parlatma

Beton Silme ve Parlatma Nedir ?

Özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama, parlatma aşamalarıyla ayna parlaklığına ulaştırılması işlemidir. Beton silme ve patlatma kesinlikle bir zemin kaplama sistemi değildir. Mevcut betonun en üst tozuyan tabakası kazınarak betonun içerisindeki agrega donatısına ulaşılarak litlyum silikat ( sıvı yüzeysertleştirici) kimyasalı ve sealer cila ile parlatma işidir.

Parlak Beton Uygulamalarında Sonuç

Beton silme ve patlatma işlemlerinden sonra herhangi bir kaplama işlemine yer verilmez. Nitekim uygulamaların kaplamaya yönelik olmadığı açık durumda. Hali hazırda mevcut olan betonlar üzerinden uygulamalara geçilir.

Böylece;

- Çevre Dostu; Başta çevreye zarar verecek herhangi bir kimyasalın kullanılmadığını belirtmek gerek. Aksine çevreye üst uygulamalar eşliğinde harekete geçilir. Bu yolla betonlar da nereye dost hale gelir. Son olarak ekonomik zeminlerin elde edilmesi desteklenir.

- Uzun Ömürlü; Beton patlatma işlemleri birkaç aşama neticesinde tamamlanır. Aşamalardan kaynaklı olarak beton ömrü uzatılır. Özellikle de kazıma sayesinde beton aşındırma işlemleri gerçekleşir ve patlatmaya geçilir. Bu adımlar dahilinde betonlar mermer veya granit parlaklığına ulaşmaktadır.

Beton Patlatma Uygulamalarının Avantajları

Beton silme ve parlatma üzerinden pek çok avantajla karşı karşıya kalırsınız. Örnek vermek gerekirse betonların daha dayanıklı bir hale gelmesi desteklenir. Bir de bakımı ile temizlenmesi kolay hale gelir. Bakım sırasında yüksek maliyetlere maruz kalmanız engellenir.

Beraberinde;

• Enerji tasarrufu da ışık yansıtmalarından dolayı gerçekleşmektedir.

• Beton kayma direncinin artış göstermesi sağlanır.

• Güvenli zemin uygulamalarına yer verilir.

Beton Patlatmanın Dayanıklılığı Avantajları arasında dayanıklı olması dikkat çekmektedir. Özellikle de ayak trafiğinin fazla olduğu yerlerde ki betonlar için dayanıklılık son derece önemlidir. Bunun gibi ağır iş makinelerinden zarar görmeyecek şekilde betonların silinmesi ve parlatılması söz konusudur. Bu şekilde beton üzerinde oluşan tekerlik izlerinin dahi minimum seviyelere düşmesi sağlanır.

helikopter şap
Copyright © 2018 - Demir Beton ve Endüstriyel Zemin Ltd. Şti.